Szkolimy się w Skoda Auto Szkoła !

W czerwcu i lipcu odbyliśmy fantastyczne dwudniowe szkolenie w Skoda Auto Szkoła. Dopisała pogoda, dopisały nastroje, dopisał świetny instruktor. Przez te dwa dni nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy. Pomimo że część z nas ma prawo jazdy od ponad 20 lat to duża część przyswojonej wiedzy oraz doświadczeń była zupełnie nowa. Począwszy od przyjęcia prawidłowej pozycji za kierownicą (często traktowane jest to po macoszemu), poprzez niewłaściwe trzymanie kierownicy, a skończywszy na niewłaściwych reakcjach odruchowych na nieprzewidziane zdarzenia na drodze.

Nasz instruktor świetnie wkomponował się w nasz zespół, szybko znaleźliśmy wspólny język, dzięki czemu szkolenie przebiegało sprawnie, a my łączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Miejsce szkolenia też jest niesamowite – plac manewrowy wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę, która umożliwia symulację nieprzewidzianych zdarzeń losowych na drodze poprzez m.in. kurtyny wodne, zraszanie nawierzchni wodą, a także tzw. “szarpak”, który wprowadza auto w podsterowny poślizg.

Dwa dni szkolenia, każdy po 7 godzin przeprowadzone w odstępie jednego miesiąca dało nam możliwość najpierw nauki odpowiednich zachowań i wyrobienia właściwych odruchów na zdarzenia, a następnie na doskonalenie tych umiejętności w bardziej skomplikowanych manewrach.

Polecamy zarówno miejsce, jak i instruktora !