Jak poruszacie się po mieście w tych czasach ?

My staramy się możliwie często (oczywiście stosując się do wytycznych) korzystać z komunikacji miejskiej, także aby na własne oczy weryfikować jak ona funkcjonuje, a także czy podróżują nią pasażerowie.

Oczywiście daje się zauważyć spadek ilości podróży (nie korzystają z komunikacji tak często uczniowie, studenci, podróżujący do stacjonarnej pracy w biurowcach), ale nasze weryfikacje zdecydowanie zaprzeczają pokutującemu stwierdzeniu, że prawie nikt nie korzysta z autobusów czy tramwajów.

Jak widać na załączonych zdjęciach, wykonywanych przez naszych pracowników na przestrzeni ostatnich dni, w różnych porach, pasażerów nie brakuje. Dzięki dynamicznej informacji pasażerskiej, która umożliwia uzyskać informację, za ile minut autobus czy tramwaj podjedzie na przystanek, korzystanie z komunikacji stało się tak sprawne jak nigdy. Punktualność pojazdów uległa znaczącej poprawie.

Daje się też zauważyć, że czystość pojazdów jest zauważalnie wyższa niż przed pandemią. Każdy pojazd przy wejściach jest wyposażony w dozownik płynu dezynfekującego, pojazdy są ozonowane nawet kilka razy w ciągu doby. Także brak ścisku powoduje, że komfort podróży zwiększył się.

Za pomocą sieci naszych ekranów, staramy się docierać z ciekawymi materiałami do pasażerów, a dzięki braku tłoku pasażerów, paradoksalnie stały się one bardziej czytelne (nikt nie zasłania ekranów).

Staramy się analizować i przyglądać stanowi komunikacji miejskiej – także z uwagi na to, że wkrótce szykujemy niespodzianki dla naszych pasażerów, w których będzie można zdobyć coś cennego. Stąd nasz apel ! Stosujcie się oczywiście do wytycznych (m.in. zasada Dystans, Dezynfekcja, Maseczki), ale korzystajcie z komunikacji miejskiej – pomagacie miastu, pomagacie lokalnemu biznesowi, dbacie o środowisko naturalne i swoje zdrowie też !